روغن کمپرسور برودتی

روغنهای کمپرسور برودتی

روغن صنعتی کمپرسور برودتی برای روانکاری کمپرسورهایی است که با استفاده از گاز آمونیاک یا فریون، عملیات سرمایش را انجام می دهند. در انتخاب روغن صنعتی مناسب برای کمپرسور های برودتی یاد به نقطه ریزش و توده شدن روغن دقت کرد.

کمپرسورها قطعات بسیار حساسی هستند که باید به درستی روغن کاری شوند تا بتوانند عمر طولانی داشته باشند. روان کننده نه تنها باید بتواند تمام قسمت های داخل کمپرسور را روغن کاری کند، بلکه باید تبریدی را که با آن در تماس است نیز کنترل کند.

کمپرسورهای برودتی - برنا روانکار صنعت

روغن کمپرسور چندین عملکرد را در یک سیستم کمپرسور سرمایشی انجام می دهد. در برخی از سیستم ها، روان کننده باید به عنوان سیال خنک کننده و همچنین درزگیر عمل کند.

به همین دلیل مهم است که روان کننده مناسب برای کمپرسور خود را انتخاب کنید. روغن کمپرسور سرمایشی اغلب ترکیبی تخصصی از افزودنی ها و روغن های پایه است تا ضمن سازگاری با مبرد، خواص روان کنندگی لازم را فراهم کنند.

هر گونه ناسازگاری روغن پایه و مبرد می تواند نتایج فاجعه باری برای تجهیزات داشته باشد. اکثر روغن های کمپرسور تبرید مصنوعی هستند.

این امر به آنها امکان می دهد عمر طولانی تری داشته باشند و سختی های سیستم را بهتر از سیالات مبتنی بر مواد معدنی کنترل کنند. اگرچه سازگاری بین مبرد و روان کننده شاید مهم ترین مسئله از نظر روانکاری باشد اما موارد دیگر نیز وجود دارد.

به عنوان مثال، رطوبت می تواند برای برخی از روغن های پایه مصنوعی که از نظر هیدرولیتیکی ناپایدار هستند، بسیار مضر باشد. رطوبت با روغن پایه واکنش می دهد و اسید تشکیل می دهد، ویسکوزیته را تغییر می دهد و خاصیت روان کنندگی روغن را مختل می کند.

این می تواند منجر به خرابی زودرس کمپرسور و همچنین خنک کننده نامناسب سیستم شود.

از با کیفیت ترین روغنهای کمپرسور سینتتیک موجود در بازار ایران برند بیتزر است که در گریدهای مختلف موجود میباشد. از متداول ترین گریدهای بیتزر میتوان به اقلام زیر اشاره کرد:
Bitzer bse 5.2
Bitzer bse 32
Bitzer bse 170
Bitzer bse 320 sh


تمامی گریدهای این روغن در مجموعه ی برنا روانکار صنعت موجود میباشد. جهت اطلاع از قیمتها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.